737 MAX’TAN DAHA İYİSİ YOK

Dünyanın en önemli düşük maliyetli havayolu şirketlerinden Southwest Havayolları Ceo’su Gary Kelly’^den iddialı bir çıkış geldi. Kelly 175 koltuklu B737 Max’lerden daha iyi bir uçak olmadığını söyledi.

Dünyanın en önemli düşük maliyetli havayolu şirketlerinden Southwest Havayolları Ceo’su Gary Kelly’^den iddialı bir çıkış geldi.

Amerikalı low cost havayolu şirketi Southwest Airlines Ceo’su Gary Kelly, geçtiğimiz aylarda Lion Air ve Ethiopian Airlines kazalarına karışan Boeing B737 Max’lerle ilgili açıklama yaptı. 

Southwest Ceo’su, “175 koltuklu daha iyi başka bir uçak yok” açıklamasında bulundu. Açıklamasında Boeing’i savunmak adına konuşmadığını ifade eden Kelly, yazılım hatasının da farkında olduğunu, ancak Boeing’in de köklü bir tarihi olduğunu vurguladı. 

Southwest Havayolları Mart ayından bu yana yerde olan Boeing B737 Max uçaklarından 225 milyon dolar zarar etti. Şirketin filosunda 34 adet B737 Max bulunurken, Southwest Havayolları halihazırda dünyanın en büyük B737 Max operastörü durumunda. 

Kaynak : www.airporthaber.com