ATATÜRK HAVALİMANIİKİ PİSTİNİ BİRDEN KAYBETTİ

Genel

Atatürk Havalimanı iki pistini birden kaybetti…

12 Nisan 2020 Pazar, 00:49Fuar alanlarını hastaneye dönüştüren İngiltere örneğinde olduğu gibi, Atatürk Havalimanı’nın hemen yanı başında metro bağlantısı da bulunan CNR İstanbul Fuar Merkezi de önerilen binalar arasında. Atatürk Havalimanı’ndaki ve hemen yanı başındaki boş binalar

Atatürk Havalimanı iki pistini birden kaybetti...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında İstanbul’da iki salgın hastanesi yapılacağını açıklamıştı. Bu kapsamda Atatürk Havalimanı’nda dün başlayan hareketlilik bugün de devam etti. Atatürk Havalimanı apronuna giriş yapan iş makineleri ve malzeme taşıyan tırların yoğun çalışması ise havadan görüntülendi. Korona virüs ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı içerisinde belirlenen alana 45 günlük sürede bin yataklı hastane yapılması planlanıyor.

İMAMOĞLU “HAVALİMANININ İÇİ TERCİH EDİLMELİDİR” DEMİŞTİ

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk arazinin yerinin yanlış olduğunu şu sözlerle eleştirmişti:

*Sahra hastanesi için Atatürk Havalimanı yerine havalimanı dışındaki arazinin tercih edilmesi çok yanlıştır.

*Ulaşım dahil pek çok sıkıntısı olan bu alan yerine, hazır halde olan havalimanının içi tercih edilmelidir. Lütfen bu uyarımızı dikkate alın.

BOŞ BİNALAR NEDEN KULLANILMIYOR

Öte yandan Atatürk Havalimanı ve hemen yanı başındaki boş binalar yerine neden sıfırdan bir bina yapıldığı yönünde yoğun eleştiriler var.

Fuar alanlarını hastaneye dönüştüren İngiltere örneğinde olduğu gibi, Atatürk Havalimanı’nın hemen yanı başında metro bağlantısı da bulunan CNR İstanbul Fuar Merkezi de önerilen binalar arasında. Atatürk Havalimanı’ndaki ve hemen yanı başındaki boş binalar şöyle:

İç Hatlar Terminali

Dış Hatlar Terminali

DHMİ Havacılık Akademisi

Türk Sivil Havacılık Akademisi

CNR İstanbul Fuar Merkezi

RÖNESANS ÜSTLENDİ

İnşaatı hangi müteahhit firmanın yapacağı resmi olarak açıklanmadı. İddiaya göre, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni inşa eden firma olarak bilinen Rönesans Holding inşaatı üstlendi.

Kaynak : gokyuzuhaberci.com