BRITISH AIRWAYS, A350-1000 İLE KABİNİNİ YENİLEDİ

İngiliz Havayolları British Airways (BA), Airbus’tan teslim aldığı ilk A350-1000 uzun menzilli uçağı ile birlikte kabinini de yeniledi. Club Suit adını taşıyan yeni tasarım ile havayolu business class’ta hizmet çıtasını daha da ileri taşımayı hedefliyor. Havayolu Airbus’tan toplam 18 adet A350-1000 teslim alacak.

British Airways, yeni business class tasarımında kabinde 1+2+1 oturum düzenine geçti. A350-1000’de toplam 56 Club Suit koltuğu yer alıyor. ‘Balık kılçığı’ olarak adlandırılan açılı yerleşim ile kabin alanında yüzde 25 daha fazla alan oluşturulmasını tercih eden BA, böylelikle hem koltuk sayısını artırmış hem de yolculara daha fazla alan vermeyi tercih etmiş.

Kumaş koltuklar, yolcuların ikili oturumda alüminyum tasarım perde ile ayrıldığı alan ile havayolu görünüş olarak business ama standart açısından first class ayarında bir ürünü yolcuya sunmayı hedefliyor.

KOLTUK DAĞILIMI

İngiliz havayolunun yeni uçağında business sınıfında yenilenmiş Club Suit sistemi yolcuların hizmetine sunulurken, uçağın kabin konfigürasyonu 56 Club Suites, 56 World Traveler Plus ve 219 World Traveler ekonomi olarak tasarlandı. 100’ncü yılını kutlayan İngiliz havayolunun Eylül ayından itibaren uzun mesafeli rotalarda uçmadan önce yeni uçağıyla Londra-Madrid hattında seferler yapacağı açıklandı. 

Kaynak: www.kokpit.aero